سمپاشی عقرب

سمپاشی مار

سمپاشی حرفه ای مار یکی از دقیق ترین خدمات سمپاشی موجود است.

هر ساله تعداد قابل توجهی از مردم (به ویژه کودکان) در اثر مارگزیدگی جان خود را از دست می دهند.

در درجه اول آسیب مارگزیدگی، افرادی هستند که در میان بوته ها، علفزارها، نواحی جنوبی کشور، افرادی که در نواحی روستایی و کانکس هایی که در نواحی گرمسیری ایران زندگی میکنند، می باشند.

مار خزنده گوشتخواری است که دراز و بدون پا است. مارها موجودات آبزی و مهره داران خونسرد هستند. بدن مار با فلس هایی پوشیده شده است که روی هم قرار گرفته اند.

اکثر مارها فاقد سم هستند. وهمچنین، مارهای سمی، بیشتر برای شکار، کشتن حیوانات و همچنین دفاع شخصی استفاده می کنند. برخی از مارهای سمی می توانند جراحات جدی یا حتی مرگ بر انسان وارد کنند. مارهای سمی می توانند طعمه خود را زنده بخورند و یا با پیچاندن مار به دور آن و فشرده کردن آن قبل از مصرف، طعمه را از بین ببرند.

کوشا پیشرو محیط سبز به غیر از طعمه گذاری مار، خدمات سمپاشی دیگری از جمله سمپاشی رستورانی، سمپاشی منازل و سمپاشی انبار را نیز ارائه می کند.

طعمه گذاری موثرترین روش مقابله با مارهاست.

مارها عملا در همه جا به جز قطب جنوب یافت می شوند، و در حالی که اکثر مارها روی زمین زندگی می کنند، گونه های خاص درختان و آب را برای زنده ماندن ترجیح می دهند. مارهایی که در آب زندگی می کنند فاقد آبشش هستند و برای نفس کشیدن باید روی سطح آبشش قرار بگیرند، اگرچه ممکن است ساعت ها در زیر آب بمانند و از اکسیژن محلول در آب استفاده کنند.

به طور کلی، مارها به دو نوع طبقه بندی می شوند:

مارهایی که با سم آنها در سیستم عصبی یا گردش خون مشکل ایجاد می کنند و مارهایی که از قدرت عضلات خود برای فشار دادن و خفه کردن قربانی خود استفاده می کنند. این مارها صبر می کنند تا طعمه به اندازه کافی به آنها نزدیک شود و سپس آنها را دور آن بپیچند و فشار دهند تا طعمه نتواند نفس بکشد، در حالی که مارهای سمی پس از تزریق یا پاشیدن سم صبر می کنند تا طعمه بمیرد.

همراه با طعمه گذاری مار، می توانید برای سمپاشی رتیل و مقابله با این موجودات سمی با ما تماس بگیرید.

طبقه بندی مارها و تکنیک های مبارزه با آنها:

مار یک خزنده مهره دار فلس دار با بیش از 2700 گونه است که تقریباً 400 گونه آن سمی هستند و تقریباً 50 گونه به دلیل نیش های سمی برای انسان مضر هستند.

در ایران 65 گونه مار یافت شده است که 60 گونه آن خشکی زی (13 گونه سمی، 7 گونه نیمه سمی و 40 گونه غیر سمی) و 5 گونه دریایی هستند. مارهای آبی شمال ایران عمدتاً غیرسمی هستند، اما مارهای دریایی خلیج فارس و دریای عمان همگی کشنده هستند.

موثرترین روش های دفع و مبارزه با مار به شرح زیر است:

  1. به دام انداختن مارها با استفاده از تله های مخصوص با روکش چسب.
  2. استفاده از طعمه های مسموم
  3. استفاده از ترکیبات دور کننده

علائم مارگزیدگی در سطح محلی چیست؟

الف) علائم مار گزیدگی یا دندان روی پوست شامل خون، تورم، درد شدید، احساس سوزش و پیدایش لکه هایی در محل گزش.

ب) علائم عمومی عبارتند از تهوع، استفراغ، تعریق زیاد، تب و لرز، رنگ پریدگی، سردرد، سرگیجه، خستگی، مشکل در بلع، صحبت کردن و تنفس، نبض آهسته یا سریع، تاری دید و افتادگی پلک، خونریزی عمومی، اضطراب و شوکه شدن.

ج) علائم تاخیری: خستگی، بی حسی در اندام های بدن، سوزش، آرامش عضلانی، مشکل در تنفس، بی نظمی و فلج.

معرفی کشنده ترین زهر مار کوشا پیشرو محیط سبز

زهر براکنیک یکی از سموم غیر دافع اخیر برای مارها است. بر خلاف سایر سموم مشابه، مارها قادر به چشیدن، بو کردن یا حس کردن آن نیستند و از این رو به راحتی در معرض آن قرار می گیرند.

این سم به طور قابل توجهی در از بین بردن کامل مارها در مدت زمان کوتاهی موثر است، به این معنی که در مدت زمان کوتاهی از شروع عمل، متوجه ریشه کنی این آفات مرگبار و ترسناک از محیط خود خواهید شد. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن، این محصول می تواند هم در محیط های داخلی و هم در فضای باز و در انواع ساختمان ها و سازه ها مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس مطالعه آکادمیک انجام شده در یکی از دانشگاه ها، این سم غیر دافع دارای ترکیبی بسیار قوی از بیفن و استامینوفن است که نه تنها مرگ سریع، بلکه کنترل طولانی مدت و ماندگاری چندین نوع مار را امکان پذیر می کند. متخصصان فلوریدا در زمینه مارها و سموم کشنده آنها توانایی از بین بردن سریع مقاوم ترین گونه مارها را نشان داده اند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که سم براکنیک آنقدر قوی و قدرتمند است که در مقایسه با سموم مشابه، نیاز به سمپاشی مجدد در طول فرآیند را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

این سم بی نظیر به صورت پودر با حلالیت بالا در آب تولید می شود. هر نیم لیتر از این محلول مار کشنده را باید با 4.8 لیتر آب مخلوط کرده و در مساحت تقریبی 90 متر مربع اسپری کرد. این ماده سمی پس از مخلوط شدن با آب، معلق خود را حفظ می کند.

قیمت دافع مار چقدر است و اسپری مار چقدر است

هزینه؟

هزینه تقریبی هر نوع عملیات سمپاشی با توجه به نوع آفت کش مورد استفاده، مقدار آفت کش استفاده شده و تعداد دفعات استفاده از سم و همچنین متراژ، تعیین می شود. در نتیجه نمی توان قیمت دقیق انواع خدمات سمپاشی را اعلام کرد.

دقیق ترین روش برای تعیین هزینه تخمینی سمپاشی حشرات، صحبت با متخصصان یک شرکت معتبر کنترل آفات است. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از هزینه سمپاشی و قیمت سمپاشی مار برای هر عمل با بهترین متخصصان فداکار تماس بگیرید.

در شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز جنگ اصولی با مارها جریان دارد.

با توجه به نحوه حرکت مارها و پوشش بدن آنها، سمپاشی غیراصلی در از بین بردن آنها بی تاثیر است و سمومی که به اندازه کافی قوی هستند که مارها را بکشند، مطمئناً عواقب زیانبار و خطرناکی برای افراد دارند. در نتیجه شرکت سمپاشی تضمینی کوشا پیشرو محیط سبز با استفاده از طعمه های مخصوص سم مار و دافع مارها، مارها را برای همیشه از محیط زندگی و کار شما حذف می کند.

سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز آماده ارائه خدمات تخصصی طعمه گذاری مار به منظور از بین بردن این آفت مزاحم می باشد. این حیوان اهل آپارتمان، ادارات و ارگان ها و همچنین منازل مسکونی و مناطق مسکونی در غرب و شرق تهران است.

سمپاشی موش یکی دیگر از خدمات کامل در زمینه سمپاشی حیوانات موذی است. برای بهره مندی از خدمات دقیق سمپاشی ما می توانید با ما تماس بگیرید.

طعمه گذاری مار حرفه ای یکی از خدمات سمپاشی موجود می باشد. در مورد مارها بیشتر بدانید

مارها خزنده هستند و مانند سایر خزندگان طبیعتی خونسرد دارند. سرد بودن نشان می دهد که آنها قادر به تولید گرما در بدن خود نیستند. در نتیجه، آنها در سراسر سیاره به جز قطب جنوب توزیع می شوند.

داده های علمی نشان می دهد که مارها شکل تکامل یافته مارمولک هستند.

جالب است بدانید که 70 درصد مارها تخم می گذارند و 30 درصد بقیه شبیه به پستانداران شیرخوار هستند.

مارها انواع مختلفی دارند، از جمله مار بوآ، مار، مار کبری و پیتون سبز درختی. مارها علاوه بر تهدیدات بالقوه ای که برای انسان ایجاد می کنند، ممکن است گونه های مفیدی نیز باشند، زیرا جوندگان را مصرف می کنند و بنابراین آنها را از زیستگاه انسان دور می کنند.

حقایقی درباره مارها که جذاب هستند

مارها موجودات گوشتخواری هستند. آنها فاقد چشم هستند، نمی توانند غذای خود را بجوند و از این رو باید آن را کامل ببلعند. مارها دارای انعطاف پذیری در آرواره های خود هستند که به آنها امکان می دهد طعمه های بزرگتر از سر خود را ببلعند. آنها قادر به بلعیدن طعمه هایی هستند که 75 یا 100 برابر اندازه آنها است.

علاوه بر این، برخی از آنها قادر به خوردن کروکودیل و گاو هستند.

از آنجایی که مارها بینایی ضعیفی دارند، اکثر مارها قربانیان خود را به جای گاز گرفتن، با بلعیدن آنها می کشند. مارها گوش داخلی دارند اما گوش بیرونی ندارند و در نتیجه شنوایی ضعیفی دارند.

مارها روی بدن خود پوششی فلس دار دارند و پوست آنها خشک و صاف است.

مارها حس بویایی شدیدی دارند.

برخی از مارهای آبی می توانند تا حدی از طریق پوست خود تنفس کنند که به آنها اجازه دهد برای مدت طولانی تری زیر آب بمانند.

فاصله ایمن بین کودکان و حیوانات خانگی و مارها را حفظ کنید.

به دلیل ماهیت غیرقابل پیش بینی مارها و حرکات آنها، به علاوه این واقعیت که جوانان و سایر حیوانات خانگی ممکن است به دلیل عدم درک بیشتر تحریک پذیر باشند، این گروه ها نسبت به بزرگسالان در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

اگر به چیزی مشکوک هستید، به خصوص اگر حیوان خانگی شما قرمز، تورم یا کبودی را نشان می دهد، فوراً با دامپزشک مشورت کنید تا از مرگ یا آسیب جدی جلوگیری کنید.

اگر مطمئن هستید مار مضر نیست در را باز کنید و مار را از خانه بیرون بکشید. مار را بیرون نکنید؛ در عوض، به آرامی مار را راهنمایی کنید.

محدودیت حرکت مار

این ممکن است با پوشاندن مار با یک پتو انجام شود. اگر مار قبلاً برانگیخته شده بود، نمی‌تواند شما را ببیند و در نتیجه سریع آرام می‌گیرد زیرا خود را کم خطرتر می‌داند. بعد از اینکه پتو را روی مار انداختید، چیزهای سنگین را در گوشه های آن قرار دهید تا از حرکت و خزیدن آن جلوگیری شود. در این صورت، زمان کافی برای حل مشکل خواهید داشت.

اگر به هر دلیلی مجبور به تماس با مار هستید، همیشه دستکش های بلند و محکم بپوشید. موقعیت مناسب برای نگه داشتن مار درست زیر شکم و به سمت دم است. بدن پایینی مار را محکم اما نه خیلی محکم بگیرید. اجازه دهید کمی روی دست شما بخزد تا راحتی آن بیشتر شود. سپس آن را بردارید و در محیط طبیعی بگذارید.

اجازه دهید مار تنها باشد

اگر می‌دانید که مثلاً مار در میان لباس‌های شما یا در اتاقی تاریک پنهان شده است، اما از محل آن بی‌اطلاع هستید، اقدام به گرفتن آن نکنید. اگر مار را ندیده اید و مطمئن نیستید که سمی است یا نه، بلافاصله اعضای خانواده را خارج کنید.

هرگز مستقیماً مار را نکشید (با بیل، چوب و غیره). خطرناک ترین نوع نیش مار زمانی اتفاق می افتد که انسان ها تلاش می کنند مارهای سمی را از بین ببرند.

مارها مناطق سرد و تاریک را ترجیح می دهند.

تمام درزها و شکاف هایی که ممکن است توسط مارها برای ورود یا مخفی شدن در خانه شما استفاده شود را ببندید. مارها همچنین می توانند از پنجره ها و درها وارد شوند، بنابراین آنها را کاملا ببندید.

نحوه دسترسی مارها به خانه شما را مشخص کنید. اگر حیاط شما پرندگان یا جوندگان داشته باشد، توجه مارها را به خود جلب خواهید کرد. علاوه بر این، موش ها را از خانه خود دور نگه دارید، زیرا مارها علاقه خاصی به این حیوانات دارند.

بیرون گذاشتن غذای حیوانات خانگی در حیاط، موش ها و در نتیجه مارها را جذب می کند. بنابراین در حالی که غذا نمی خورند، باقی مانده غذا را بپوشانید یا داخل آن بیاورید.

طعمه گذاری مار

شناسایی و حقایق در مورد مارها

مارها چگونه ظاهر می شوند؟

بسته به گونه مار به طور قابل توجهی متفاوت است. آنها فاقد پا و پلک هستند. طول آنها از 10 سانتی متر تا چند متر متغیر است. آنها در رنگ های مختلفی از جمله سبز، قرمز، زرد متمایل به سیاه و قهوه ای تیره وجود دارند. بسیاری از مارها دارای پوسته های درخشان و الگوهای غیرعادی بر روی پوست بدن خود هستند.

در حالی که بسیاری از مردم از مارها می ترسند، آنها جزء جدایی ناپذیر اکولوژی ما هستند. آنها به مدیریت جمعیت حشرات موثر بر تعدادی از حیوانات کمک می کنند. بسیاری از مارها بی خطر، عاری از بیماری و غیرکشنده هستند و هیچ تهدیدی برای مردم به جز ترس یا خطر گزیده شدن ندارند. با این حال، بسیاری از مردم از مارها وحشت دارند و از مشاهده آنها در محیط طبیعی خودداری می کنند.

مشاوره رایگان است و طعمه گذاری مار به درستی و با ضمانت توسط متخصصین سمپاشی انجام می شود.

چگونه مارها را پیدا کنیم؟

مارها جذب مارهایی می شوند که از طعمه های کوچکی مانند جوندگان و پرندگان تغذیه می کنند. علاوه بر این، چمن های سرسبز، هیزم و چوب، همگی زیستگاه عالی برای مارها و حیوانات موذی هستند.

ممکن است از مارها برای از بین بردن موش ها از خانه ها استفاده شود. این خزندگان اغلب از طریق سوراخ‌ها و شکاف‌های باز، درها و پنجره‌ها، درها، شکاف‌ها، پایه‌ها و سایر نقاط ورود به سازه‌ها وارد می‌شوند. در مناطق گرمتر، مارها به گاراژها، سایبان ها و انبارها پناه می برند.

مارها: چقدر خطرناک هستند؟

در حالی که بسیاری از مردم از مارها می ترسند، آنها اساسا موجوداتی ترسو هستند که ترجیح می دهند پنهان و دور از دسترس بمانند. اکثریت آنها دست به اعتصاب نخواهند زد مگر اینکه مورد حمله قرار گیرند یا صدمه ببینند. با این حال، انواع مختلفی از مارهای سمی وجود دارد که می توانند از نظر پزشکی مهم یا حتی کشنده باشند. زمان لازم برای مراقبت های پزشکی با توجه به نوع مار متفاوت است.

گونه‌های خاصی از مارها به‌طور استثنایی کشنده هستند و اغلب زمانی که انسان تلاش می‌کند به این موجودات آسیب برساند، ناهنجاری‌ها رخ می‌دهد.

چگونه می توان مارها را از بین برد؟

آیا نگران مارهایی هستید که در نزدیکی خانه شما زندگی می کنند؟ اقدامات پیشگیرانه بالقوه مختلفی وجود دارد:

برای شروع، هر گونه کالا و اشیاء مورد علاقه مارها را از محیط زندگی خود حذف کنید تا آنها را از داشتن محیطی در زیستگاه خود محروم کنید. مارها به اقلام مختلفی از جمله چوب، زباله، علف بلند و گیاهان علاقه مند هستند.

دوم، هر ورودی به مناطق تاریک مانند گاراژ را ببندید و اطمینان حاصل کنید که این حیوانات به ورودی و خروجی دسترسی ندارند.

در نهایت، اگر در خانه خود با این حیوان برخورد کردید، از متخصصان شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز که دانش لازم برای از بین بردن حیوانات و آفات را دارد، کمک بگیرید. شرکت سمپاش توانایی های لازم برای سمپاشی و تخریب مار را به دست آورده و آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد. موثرترین روش برای از بین بردن آفات و حیوانات ناپسند سمپاشی و طعمه گذاری مار و روش های ابتکاری توسعه یافته توسط شرکت کوشا پیشرو محیط سبز است.

رفتار و عادات تغذیه مارها:

چه چیزی مصرف می کنند؟

مارها قربانیان خود را به روش های مختلف می کشند. مارها موجودات مختلفی از جمله قورباغه، سمندر، حشرات، کرم ها، جوندگان ریز و پرندگان را شکار می کنند.

مارهای سمی و نیش مار سمی:

مارهای سمی دارای پنجه های سوراخ دار هستند که تیز، مدور و توخالی هستند. از آنها برای نفوذ و تزریق سم به پوست استفاده می شود. فک بالایی آنها که به غدد سمی مرتبط است، سم را دفع می کند. در صورت عدم نیاز، دندان ها به دهان مار برمی گردند. از آنجایی که مارها فاقد فک هستند، ممکن است به راحتی یک گاو را بخورند و آن را به آرامی هضم کنند.

مارهای غیر سمی طعمه خود را با انقباض در اطراف شکار می کنند. قربانی خود را گاز می گیرند و سپس آن را محاصره می کنند. مارها تا زمانی که حیوان یا حشره غیر قابل کنترل شود به فشار دادن ادامه می دهند و در این مرحله قربانی را رها کرده و مصرف می کنند. آنها بدون توجه به شرایط، کل آن را مصرف کردند و بلعیدند. فک پایین مار می تواند به طرز شگفت انگیزی باز باشد. همانطور که قبلا گفته شد، مارها فاقد فک هستند. این باعث می شود طعمه در هر اندازه ای مصرف شود.

خواب زمستانی مارها: از آنجایی که مارها حیواناتی خونسرد هستند، در ماه ها و فصول گرم فعالیت می کنند و در ماه ها و فصول سرد به خواب زمستانی می روند. آنها این کار را برای کمک به حفظ دمای بدن خود انجام می دهند. مارها به خواب زمستانی می روند و حرارت بدن را مبادله می کنند.

در بهار، مارها اغلب عاشق می شوند. برخی از گونه های مار تخم می گذارند، در حالی که برخی دیگر جوان و زنده هستند. تعداد تخم ریزی و فرزندان در گونه های مار متفاوت است.

مارهایی که سمی نیستند در مقابل مارهایی که سمی هستند: با همه مارها صرف نظر از سم آنها باید با احترام رفتار کرد. مارهای سمی را می توان به روش های مختلفی شناسایی کرد که بستگی به وضعیت فیزیکی آنها دارد. مشخصه سرهای باریک این گونه مارها عدم وجود حفره بین چشم ها، سوراخ های بینی، فرم سر مار و تفاوت بین دم مار و… بررسی بسیاری از گونه های مار فرآیندی چالش برانگیز و پرخطر است. بنابراین، اگر با مارها سر و کار دارید، بهتر است از یک متخصص که کاملاً در مدیریت باغ وحش مسلط است کمک بگیرید.

منابع:

سایت کوشا پیشرو محیط سبز

عقربها    Scorpions

عقرب ها متعلق به راسته Scprpionida از رده عنکبوتیان وموجودات شب فعال وتماما سمی هستند.پنج بند انتهایی بدن باریک وتبدیل به اندامی شبیه دم شده که در انتها مجهز به کیسه سم وسوزن سمی هستند.عقربها شکارچی حشرات وبندپایان کوچک دیگر هستند.دارای کلیسرهای قوی وپالپهای تغییر شکل یافته وبزرگ هستند.که مجهز به انگشت های ثابت ومتحرک درانتها بوده واندامی انبر یا گیره مانند ایجاد کرده است.

سمپاشی عقرب سمپاشی عقرب سمپاشی عقرب سمپاشی عقرب

درایران دو خانواده به نامهای Butidae وScorpionidae وجود دارد.که امار جنسها،گونه ها وزیر گونه های موجود در این دوخانواده درمنابع مختلف، متفاوت گزارش شده است.آخرین لیست ارایه شده توسط فرزان پی درسال 1366شامل 14جنس 29گونه،7زیر گونه و4فرم بوده است.عقرب های بوتیده دارای پدیدی پالپ باریک وکشیده واسترنوم(جناغ) مثلثی شکل هستند ولی عقرب های اسکورپیونیده پدی پالپ پهن ومتورم واسترنوم پنج ضلعی دارند که اعضای این خانواده را میتوان به وسیله آن به راحتی تشخیص داد.اگرچه تمام عقرب ها سمی هستند ولی نیش همه انها خطرناک نیست با وجود این چون شناخت گونه های خطرناک نیاز به اطلاعات اختصاصی دارد از این رو بهتر است فرد عقرب زده را هر چه سریعتر به مراکز درمانی انتقال داد.سمیت عقربها و عوارض ناشی از عقرب زدگی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن نوع عقرب و در درجات بعدی سن وضع تغذیه،فصل وشرایط جسمی فرد عقرب زده میباشد.رنگ واندازه عقربها ملاک سمیت آنها نیست عقربها دو تیپ سم تولید میکنند گروهی باعث فساد ونکروزنسج میشوندHaemolytic وغالبا عکس العمل های موضعی به شکل احساس سوزش شدید،آماس موضعی  ونکروز در محل نیش وزخم ایجاد میکنند.گروه دوم دارای سمی با تاثیر عمومی در سیتم اعصاب بوده وعوارض نیش آنها به صورت درد شدید،احساس سرما،عرق سرد،عطش،ترشح زیاد بزاق وتهوع است.سایر عوارض عمومی به شکل کرختی،اشکال در تکلم وبلع،فلج،تشنج افزایش ضزبان قلب وورم عضلات قلب(Myaarditis) بروز میکند.مرگ اغلب در اثر شک وفلج دستگاه تنفس پس از دوساعت ایجاد میشوددرمان اختصاصی عقرب زدگی استفاده از سرم ضد عقرب است که اختصاصی عمل کرده وانواع موجود در هر کشور از جمله ایران سرم های پلی والان ومعمولا حاوی آنتی بادی چند عقرب خطرناک مهم کشور به طور توام هستند.سم عقربها به دلیل داشتن مقدار زیاد انزیم هیا لورونیداز به سرعت منتشر میشوندوشکاف دادن(نیشتر زدن) محل نیش که که معمولا بیش از یک نقطه است در کمک به فرد عقرب زده مفید به نظر نمیرسد ولی فشار محل نیش بلافاصله پس از نیش زدن تا حدودی به خروج سم کمک میکند.بستن گارودربالای عضو نیش خورده علایم درمانی وتزریق کورتیکو استروئیدها توصیه شده است.تزریق وریدی گلوکنات دوکلسیم که به منظور تخفیف دردهای انقباضی ععقرب زدگی درگذشته توصیه میشد.باتوجه به اینکه یون کلسیم در ترشح استیل کولین(که خود عامل انقباض عضلانی است)دخالت دارد،مفید به نظر نمیرسد.حفظ آرامش وتقویت روحیه فرد عقرب زده وانتقال سریع به مراکز درمانی در هر حال ضروری است.برای جلوگیری از عقرب زدگی در مناطق گرمسیر وعقرب خیز بازرسی وسایل،پوشاک ورختخوابها قبل از استفاده ضروری است.درمناطق روستایی نگهداری طیور درحیاط منازل باعث کاهش جمعیت عقربها میشود.

سمپاشی شپش

Call Now Buttonتماس با ما