هر آنچه که باید در مورد سمپاشی رتیل بدانید

این که از مشاهده ی رتیل بترسید کاملا طبیعی است و شاید دیگر نخواهید این تجربه تکرار شود. پس اگر در منزل خود رتیل دیده اید با شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز تماس بگیرید. در ادامه سعی کرده ایم مطالب مفیدی در زمینه سمپاشی رتیل در اختیار شما قرار دهیم همراه ما باشید.

رتیل

رتیل چیست؟ سمپاشی رتیل به چه صوت انجام می شود؟

رتیل یک بند پای پشمالو از شاخه ی عنکبوتیان با شکمی بزرگ در سایزها و رنگ های مختلف است که امروزه در بعضی خانه ها ورود پیدا کرده و باعث ایجاد ترس اهل خانه شده است. رتیل ها غالبا  در رنگ های زرد تیره، روشن، قهوه ای تیره، روشن و سیاه در مناطق گرمسیری و بیابانی مشاهده شده اند. اکثر افراد بر این باورند که رتیل دارای نیش زهردار و خطرناکی است در حالی که رتیل زهر انسان کش ندارد و شکار خود را تنها با گزش و زهر می کشد و با قطعه قطعه کردن میل می کند. تنها خطری که رتیل برای انسان دارد میزان شدت گزش آن است. ناگفته نماند که ممکن است به گزش آن الرژی داشته باشید پس حتما اگر توسط رتیلی گزیده شدید به پزشک مراجعه کنید. اگر در منزل کرم ضد حساسیت موجود دارید روی محل گزش پس از شست و شو با آب و صابون قرار دهید و سپس به نزدیک ترین مرکز درمانی بروید. بعد از آن حتما سمپاشی رتیل را توسط شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز انجام دهید.

هر آنچه که باید در مورد سمپاشی رتیل بدانیدسمپاشی رتیل

رتیل چه شکلی است؟

رتیل ها به شکل های بسیار زیادی در طبیعت دیده شده اند، بزرگی رتیل ممکن است به اندازه ی یک لوبیا یا به اندازه ی یک بشقاب باشد. برخی پشمالو تر و برخی پرز کمتری دارند. داشتن ۸ پا و ۸ چشم و دو نیش در اغلب آنها مشترک است. بهتر است بدانید که اغلب رتیل ها بر اساس رنگ نامگذاری شده اند. مانند رتیل قرمز، سیاه، سفید، زرد و رتیل های خالدار، و برخی دیگر برمبنای شکل نام گرفته اند مانند رتیل درخشان، مورچه سان، انگوری، زنبوری، الاکلنگی و رتیل گاودانه است. هنوز تعداد رتیل های ناشناخته در دنیا بسیار است که ممکن است شما اولین بینندگان انسانی آن ها باشید. شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز دارای تجارب فراوانی در سمپاشی رتیل دارد.

صدای رتیل به چه صورت است؟

در بین رتیل ها پر صدا ترین آنها رتیل استرالیایی است. هنگامی که رتیل احساس خطر می کند یا می خواهد از خودش دفاع کند صدایی شبیه سوت از خودش خارج می کند، به همین دلیل به این نوع رتیل سوت زن نیز می گویند. شکل ظاهری این رتیل به این صورت است که، بدنی بزرگ و سنگین به طول شش سانتیمتر که رنگی از زرد روشن تا قهوه ای دارد و درخشش نقره ای رنگ در بالای آن و پاهایی بندی که در صورت دراز شدن به پانزده سانت می رسند و دو نیش چنگک مانند در جلوی سر که باعث ترسناک شدن آن می گردد. اما مابقی رتیل ها معمولا صدایی ظریف و گاها آرامی دارند.

بچه رتیلهر آنچه که باید در مورد سمپاشی رتیل بدانید

بچه رتیل و سمپاشی رتیل

پس از جفتگیری نر و ماده، ماده اسپرم را در بدنش ذخیره می کند. سپس یک کیسه ی ابریشمی تولید می کند و تخم های خود را در آن می گذارد و همزمان با تخمک گذاری اسپرم ها را نیز وارد آن ها می کند. جنین رتیل در تخم از زرده ای که داخل شکم بزرگش دارد تغذیه می کند. سپس از تخم خارج می شوند و بعد ۵۰ روز مادر خود را ترک کرده و مستقل می گردند. اگر تجمعی از تارهایی شبیه تار عنکبوت و به صورت کیسه ای کوچک مشاهده کردید سریعا با شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز مشورت کنید چون در غیر این صورت ممکن است صد ها رتیل نوزاد از آن متولد شود. با سمپاشی رتیل تمامی آنها از بین می روند.

فرق رتیل و عنکبوت

برای سمپاشی رتیل باید با فرق رتیل و عنکبوت آشنا شوید، در زیر به تفاوت های آنها پرداخته ایم:

* عنکبوت و رتیل هر دو در دسته ی بندپایان هستند اما در راستاهای متفاوتی قرار دارند.

* رتیل ها جثه ی بزرگتری نسبت به عنکبوت ها دارند.

* لوله های تولید ابریشم در عنکبوت ۸ و در رتیل ۲ و ۴ است.

* رتیل ها تماما گوشتخوارن اما عنکبوت ممکن است گیاه نیز بخورد.

* رتیل ها پر موتر از عنکبوت ها هستند.

* تارهای تولیدی عنکبوت برای شکار و در رتیل برای پهن سازی در کف استراحتگاه است.

* رتیل خارهایی ظریف در زیر شکمش دارد که عنکبوت فاقد آن است.

* رتیل دارای طول عمر بیشتر نسبت به عنکبوت است.

مشاهده ی عنکبوت و رتیل در محیط خانه، هر دو آزار دهنده است. رفع این مشکل فقط توسط شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز مقدور است.

سمپاشی رتیل و رتیل های سمی

رتیل وقتی طعمه ای را شکار می کند معمولا از طریق نیش سمی وارد بدن آن می کند، طعمه در اثر نیش فلج می گردد و نوبت رتیل است که آنزیم گوارشی وارد بدن طعمه ی خود کند و اجزای درونش را به مایع تبدیل کرده و در نهایت آن را میل کند.

لازم  به ذکر است که، سمی که رتیل تولید می کند به هیچ عنوان در انسان کشنده نیست مگر این که نسبت به آن حساسیت داشته باشید. همان طور که ممکن است نیش زنبور در صورت حساسیت کشنده باشد.

رتیل سمیهر آنچه که باید در مورد سمپاشی رتیل بدانید

نیش رتیل و اثرات آن

همانطور که قبلا اشاره شد رتیل ها بر خلاف تصورات رایج نیش کشنده و زهرآگین ندارند. خاصیت رتیل به گونه ای است که در مواجهه با هر چیزی که تهدید قلمداد کند شروع به گاز گرفتن می کند و ممکن است این گاز با درد، سوزش و خونریزی همراه باشد. در گذشته باور بر این بود که رتیل ها به روی انسان می پرند و از غدد سمی که زیر شکم دارند به آدمی زهر تزریق می کنند و این زهر کشنده است، ولی اصل بر این است که رتیل ها برای شکار حشراتی که کنار نور هستند اقدام می کنند و در اثر احساس تهدید ممکن است به سمت زمین بیفتد و هر چه اطرافشان باشد را گاز می گیرند. پس لطفا از تصورات قدیمی دچار هراس نشوید.

بهترین روش برای سمپاشی رتیل

با این که نیش رتیل سمی ندارد اما مطمئنا کسی دوست ندارد مورد هدف یک گاز دردناک رتیل قرار بگیرد و یا به دلیل داشتن حساسیت به نیش و جلوگیری از حضور و زادو ولد این حشره، اقدام به سمپاشی محیط می کنند. برای اینکه یک سمپاشی خوب انجام شود باید به این نکته توجه کنید که رتیل از چه چیزی بدش میاد؟! شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز از اصولی برای سمپاشی بهره می برد که هیچ گونه تهدیدی برای اهل خانه به دنبال ندارد و اگر نکات لازم بعد از سمپاشی رتیل را رعایت کنید دیگر اثری از رتیل نخواهید دید.

درمان نیش رتیل به چه صورت است؟

نیش رتیل کشنده نیست اما ممکن است حساسیت زا باشد و در برخی افراد تولید آلرژی کند. اگر به نیش زنبور حساسیت ندارید به احتمال قوی نیش رتیل نیز برایتان خطرناک نیست. فقط محل گزش ممکن است سوزش، خارش و اندکی متورم شود و در موارد خونریزی اندکی را تجربه کنید که بهتر است محل را با آب و صابون شست و شو دهید و برای کاهش درد یک عدد استامینوفن مصرف کنید و محل گزش را در سطحی پایین تر از قلب قرار دهید. کمپرس یخ نیز مسکن قوی در کاهش درد محل گزش است. اما در موارد داشتن حساسیت بهتر است در اسرع وقت به اورژانس مراجعه کنید تا داروی ضد حساسیت دریافت کنید.

واکنش فردی که در اثر گزش رتیل دچار آلرژی می شود، مشکل تنفسی، درد، خارش، بی حالی و افزایش ضربان قلب است. لازم به ذکر است که شرکت سمپاشی کوشا پیشرو محیط سبز آماده ی این است که هرگونه مشاوره راجع به حشرات از جمله رتیل و راه های از بین بردن آن ها خدمت شما ارائه دهد. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

نیش

سمپاشی عنکبوت

 

Call Now Buttonتماس با ما